Ditte er tidligere medejer og founder af InZhape. Her startede hun med 6 år som leder, personlig træner og fitness instruktør for derefter at gå selvstændig som personlig træner 1:1, fordi det er træning af klienter, hun brænder allermest for.
Med Dittes mange års erfaring som leder, coach og personlig træner med mere har hun nu sammensat sin egen unikke traume-informerede måde at arbejde med mennesker på. Det er mere end blot træning – det er der i hvert fald mulighed for, at det bliver, hvis behovet opstår.
Ditte er nærværende og rummelig i sin tilgang til sine klienter. Hun møder dem, hvor de er og bygger videre derfra. Det er mere undervisning end bare træning. Hun tilsigter at lære sine klienter flest mulige værktøj, så de efter noget tid kan blive selvkørende.
Fra 2019 var Ditte i Vesterbronx Gym, hvor hun både kørte bootcamps og klienter med stor succes. Grundet sine 4 år i der har hun en teknisk indfaldsvinkel til øvelserne, og hun er god til at spotte evt. faldgrupper.
Ditte har de senere år uddannet sig til Trauma Release Terapeut oven i sin allerede lange række uddannelser inden for narrativ ledelse, traume, nervesystemet og mental træning. Hun arbejder derfor med stort fokus på samspillet mellem det mentale, følelsesmæssige og fysiske helbred hos sine klienter.
Du skal vælge Ditte, hvis du ønsker en personlig træner, der forstår dig, en der kan undervise dig i træningsteknikker og samtidig hjælpe dig med at arbejde på dit selvværd. En der forstår de psykologiske barrierer, der kan og vil opstå under vægttab såvel som vægtforøgelse.
Læs mere om Dittes indfaldsvinkel på Instagram og kontakt hende med spørgsmål. Hun er altid klar til at svare!